Nowa linia autobusowa łączy prawie cały powiat!

ostatnia zmiana: 15.02.2013

Od początku nowego roku mieszkańcy powiatu mogą korzystać z nowej linii autobusowej L-7.  Komunikacja autobusowa pomiędzy gminami powiatu, a Starostwem jest bardzo potrzebna wielu mieszkańcom tych terenów, ponadto scala i poprawia spójność samorządową powiatu.

Linia L-7 łączy bezpośrednio gminy: Łomianki, Izabelin, Stare Babice i Ożarów Mazowiecki. Dzięki przesiadce w Starych Babicach, do Starostwa Powiatowego mogą autobusami w łatwy sposób dojechać także mieszkańcy Leszna i Kampinosu.

Autobusy Linii L-7 kursują na trasie Dziekanów- Starostwo, w godzinach pracy urzędów i szkół. Na trasie autobusów znajdują się następujące miejscowości: Ożarów Mazowiecki, Piotrkówek, Strzykuły, Wieruchów, Babice Nowe, Stare Babice, Zielonki, Lipków, Hornówek, Izabelin, Laski, Mościska, Łomianki, Kiełpin, Dziekanów.

Aktualnie autobusy wykonują po 6 kursów dziennie w każdą stronę. Pierwszy z Dziekanowa o godz. 6:30,  ostatni o godz.14:50, natomiast pierwszy kurs ze Starostwa Powiatowego odjeżdża o godz. 7:40, a ostatni o godz. 16:20.

Powstanie nowej linii autobusowej jest wspólnym przedsięwzięciem samorządów gminnych i powiatowego, przy czym koordynatorem całej akcji jest gmina Stare Babice. Gminy podjęły na swoich terenach stosowne uchwały i zawarły porozumienie dotyczące współfinansowania, każdy z partnerów tego porozumienia przekazuje na ten cel ok. 48 tys. zł rocznie. W wyniku przetargu wyłoniono przewoźnika- jest nim PKS Grodzisk Mazowiecki.

Przygotowując się do uruchomienia nowego połączenia Powiat wykonał przy drogach powiatowych 2 nowe wysepki autobusowe przy ul. Ogrodniczej. Miejsca przystanków linii L-7 są oznakowane, rozkłady jazdy wiszą na przystankach i są również dostępne na stronach internetowych gmin i powiatu. Jeśli zainteresowanie mieszkańców powiatu tym połączeniem będzie duże, istnieje możliwość zwiększenia ilości kursów autobusów.

MŁ.

L 7 rozkład jazdy od 2 stycznia