I Półmaraton PWZ im. J. Kusocińskiego już za nami

ostatnia zmiana: 21.09.2012
 

Bieganie to pasja i wielka przygoda, trwająca całe życie.
Pasja która łączy ludzi, niezależnie od tego gdzie żyją…

   Michał Walczewski „Maratony Polskie”

 

 

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami.  Bieg był wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gmin: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice, który udało się z sukcesem zorganizować. Dzięki temu udało się przypomnieć postać wielkiego polskiego sportowca i biegacza Janusza Kusocińskiego. Była to największa impreza masowa o charakterze sportowym w naszym powiecie.

W niedzielę 28 sierpnia 2011 roku na linii startowej półmaratonu stawiło się ponad 400 biegaczy z całej Polski. Start odbył się w Błoniu na ulicy Lesznowskiej niedaleko Ludowego Klubu Sportowego „OLYMP”. Uczestników biegu powitali życząc im powodzenia i zajęcia jak najwyższych miejsc przedstawiciele władz samorządowych, radni PWZ oraz przedstawiciele służb powiatowych – policji i straży pożarnej oraz pomysłodawca półmaratonu mieszkaniec gminy Błonie, miłośnik biegania  Dariusz Ciećwierz.

Znak do rozpoczęcia rywalizacji na trasie dał znakomity i zasłużony  trener, wychowawca wielu sportowców z klubu LKS „OLYMP” - Pan Zygmunt Karlicki. Punktualnie o godz. 10.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która miała długość 21.097 km, meta znajdowała się w Borzęcinie Dużym przy ul. Jana III Sobieskiego (Ogólnodostępna Strefa Rekreacji Dziecięcej).

Większość zawodników, która wystartowała w biegu pochodziła z Warszaw, byli również sportowcy z naszego powiatu: z Błonia, Ożarowa Mazowieckiego, Starych Babic, Łomianek i Borzęcina Dużego, nie brakowało zawodników także z innych stron Polski np.: Gdańska, Gliwic, Łodzi czy Olsztyna. Byli również zawodnicy z Ukrainy. Znacząca większość maratończyków biegnie nie po rekordy, a dla własnej przyjemności. Jak twierdzili przed startem, najważniejsze jest dla nich przebiegnięcie całej trasy i dobra zabawa.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Sergiy Okseniuk reprezentant Ukrainy z czasem 01:11:12, jako drugi Artur Urban z klubu Yuco Run Team Siedlce i jako trzeci Michał Lisiewicz z AZS AWF Warszawa. Wśród pań wygrała również reprezentantka Ukrainy Natalia Yakimowich z czasem 01:25:47. Kolejną zawodniczką była Agnieszka Kobierska z Gliwic, a trzecia na mecie zameldowała się Ewa Stupkiewicz z Warszawy.

Do mety dobiegło 319 zawodników, wszystkie wyniki do pobrania w załączniku.

 

 Wyniki I Półmaratonu PWZ

 

Po zakończeniu biegu zawodnicy mogli skorzystać z pomocy fizjoterapeutów i wzmocnić się specjalnymi posiłkami regeneracyjnymi. Pod tym względem organizacja zawodów stała na najwyższym poziomie.

Po krótkim odpoczynku nastąpił moment dekoracji zwycięzców całego biegu wśród mężczyzn i kobiet, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczali: Starosta  Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek oraz Zastępca Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz i Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając. To właśnie dzięki wsparciu i przychylności władz samorządowych udało się z sukcesem zorganizować imprezę na tak duża skalę, kosztowało to wiele trudu i wysiłku, ale opłacało się. Duże podziękowania należą się organizatorom całej imprezy: Radosławowi Karpińskiemu ze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Marcinowi Palczakowi z Urzędu Gminy w Starych Babicach, a także wszystkim służbom, które brały czynny udział w zabezpieczaniu trasy biegu: policjantom, służbie medycznej, oraz strażakom z Komendy Powiatowej w Błoniu i z ochotniczych jednostek z terenu powiatu, a także wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i obsłudze imprezy.

Uczestnicy biegu odjechali zadowoleni i zapewniali, że wrócą tu za rok. Organizatorzy mają nadzieję, że Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego stanie się imprezą cykliczną i na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu, a nasz powiat będzie mógł corocznie gościć maratończyków.

  

Do zobaczenia za rok !

 

Galeria zdjęć z I Półmaratonu PWZ im. J. Kusocińskiego

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010