Wizyta Roberta Lewandowskiego w ZSP w Lesznie.

ostatnia zmiana: 15.02.2013

Robert Lewandowski odwiedził szkołę w Lesznie.

21 czerwca br. w czwartek dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lesznie  przeżyły niezwykły dzień pełen niezapomnianych emocji. Z „koleżeńską” wizytą przyjechał Robert Lewandowski – Gwiazda Borussi Dortmund, reprezentacyjny napastnik i strzelec bramki w meczu z Grecją na UEFA EURO 2012.

Robert Lewandowski chodził do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lesznie, tu również zaczynał swoje pierwsze treningi na szkolnym boisku. Mama piłkarza Pani Iwona Lewandowska jest tutaj nauczycielką w – fu i postanowiła zrobić niespodziankę swoim uczniom i zaprosiła syna do szkoły. Roberta nie trzeba było namawiać, zrobił to z wielką radością.  „To trochę dziwne uczucie, chodziłem do tej szkoły kilkanaście lat temu. Spędziłem tu wiele chwil, praktycznie całe moje dzieciństwo, podstawówkę i gimnazjum. Fajnie było sobie przypomnieć nauczycieli, którzy do dziś tu pracują”. Robert  przy okazji wizyty w szkole spotkał się ze swoimi nauczycielkami, które wspominają go bardzo ciepło i serdecznie. Mówiły, że Robert był zawsze grzecznym i zdyscyplinowanym uczniem, a każdą wolną chwilę spędzał na boisku. Bardzo wzruszające było spotkanie piłkarza z  Panią Dorotą Górecką – która jest radną naszego powiatu, a przez wiele lat była wychowawczynią Roberta i nauczycielką chemii.

Piłkarz przyznał, że cieszy się z tego, że w swojej dawnej szkole jest tak dobrze postrzegany, że na ścianach wiszą gazetki traktujące właśnie o jego wyczynach sportowych. – „Leszno jest małą miejscowością, tym bardziej cieszę się, że nie zapomnieli, że chodziłem do tej szkoły. Te spotkania też trzymają mnie w napięciu, fajnie jest spotykać się z młodzieżą i odpowiadać na ich pytania, nie tylko dotyczące piłki nożnej, ale także tego, jak to było kiedy chodziłem tu do szkoły.”

Podczas spotkania dzieci i młodzież zadawała wiele pytań, niektóre były bardzo zaskakujące i nietypowe. Pytany o to co trzeba zrobić, żeby stać się tak wielkim piłkarzem? Odpowiedział, że „najważniejsze to mieć zapał i dążyć z wytrwałością do spełniania swoich marzeń, bo nie zawsze jest tak, że są tylko fajne chwile. Nie zawsze wychodzi tak jakby się tego oczekiwało.”

Wielokrotnie podkreślał, że oprócz piłki bardzo ważna jest nauka, mówił, że piłkarzem nie jest się do końca życia i że trzeba mieć plany na przyszłość. Wszystkich uczniów przekonywał do nauki  języków obcych, wspominał jak sam musiał przejść przyspieszony kurs języka niemieckiego po tym jak trafił do obecnego klubu - Borussi Dortmunt.  Po zakończeniu spotkania piłkarz długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć z dzieciakami.

Piłkarz wyznał, że najbliższe dni i tygodnie to dla niego czas na odpoczynek i urlop – Później rozpoczną się przygotowania do sezonu. „Tak naprawdę zaraz znowu zaczyna się to wszystko, reprezentacja, Liga Mistrzów, można powiedzieć – standard – dodał.”

Robertowi Lewandowskiemu życzymy udanego odpoczynku i wielu sukcesów sportowych.

Więcej informacji o spotkaniu na:

Skąd pomysł na odwiedzenie "starej" szkoły? - Mam chwilę czasu, bo jestem po sezonie. Moja mama cały czas jest tutaj nauczycielką i razem z Czarkiem Kucharskim wpadli na pomysł, żebym odwiedził stare progi - mówił Lewandowski.

Pytany, co radził uczniom, którzy chcieliby podążyć jego śladem odpowiedział: - Jest zapał i z tego się bardzo cieszę. Przede wszystkim wytrwałosci, bo nie zawsze jest tak, że są tylko fajne chwile. Nie zawsze wychodzi tak jakby się tego oczekiwało - powiedział reprezentant Polski.

Piłka na dalszym planie

Lewandowski nie chciał komentować zamieszania wokół nowego trenera kadry. Powiedział jedynie, że z Franciszkiem Smudą pracowało się bardzo dobrze. - Ja nic na to nie poradzę. Trener już na konferencji pomeczowej tak ogłosił. Kończy mu się kontrakt. Myślę, że w niedługim czasie wszystko zostanie wyjaśnione. Na pewno przez te 2,5 roku z trenerem się bardzo dobrze współpracowało i niezależnie od tego, czego nie osiągnęliśmy na Euro, to na pewno wykonaliśny kawał dobrej roboty i myślę, że to będzie procentowało w przyszłosci - ocenił piłkarz.

Kto będzie nowym trenerem? - Na razie się tym nie interesuje za bardzo, bo mam urlop. Teraz piłka jest na dalszym planie - odpowiedział Lewandowski.

Galeria zdjęć ze spotkania